• + 48 81 47 86 962
  • bio24@iung.pulawy.pl
  • IUNG-PIB ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy

Cel i zakres Konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć oraz podsumowanie dotychczasowej wiedzy w badaniach z zakresu oceny i znaczenia bioróżnorodności środowiska glebowego, mikrobiologii ogólnej i środowiskowej, biologii molekularnej oraz oddziaływań pomiędzy mikro- i makroorganizmami w różnych środowiskach. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowanie wyniki najnowszych badań mikrobiologicznych prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych w kraju i zagranicą, w tym także postęp w wykorzystaniu nowoczesnych metod badawczych. Konferencja ta jest cyklicznym wydarzeniem naukowym obejmującym wiedzę na temat kompleksowego rozpoznania strukturalnej i funkcjonalnej bioróżnorodności mikroorganizmów w różnych środowiskach. Zapewnia integrację społeczności naukowej, w tym wybitnych specjalistów w danej dziedzinie. Pozwala na przekazywanie sobie wzajemnie wiedzy i doświadczenia, umożliwia nawiązywanie wszechstronnej współpracy oraz pozwala na żywą dyskusję na temat najnowocześniejszych metod badawczych. To również doskonała możliwość do zaprezentowania wyników badań dla młodych adeptów nauki, którzy w miłej atmosferze i pod czujnym okiem profesorów mogą podzielić się swoimi odkryciami. Wydarzenie to jest miejscem wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów do realizacji wspólnych projektów badawczych.

Nadrzędnym celem projektu jest umożliwienie spotkania wybitnych naukowców wykorzystujących w swoich badaniach najnowocześniejsze metody badawcze. Odnoszący sukcesy pracownicy nauki są nie tylko inspiracją dla innych, ale również źródłem wiedzy. Dzielenie się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy w rozlicznych projektach może okazać się bezcenne dla pozostałych uczestników konferencji, którzy nie mają na co dzień okazji porozmawiać z takimi autorytetami. Dla młodych naukowców będzie to niepowtarzalna okazja, która może mieć ogromny wpływ na dalszy rozwój ich kariery naukowej. Badania dotyczące różnorodności biologicznej stanowią od lat bardzo ważny aspekt w nauce. Jest to również okazja do spojrzenia w przyszłość, zwłaszcza, że rozpoczynają się działania następcze w związku z planem strategicznym na rzecz różnorodności biologicznej. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowanie wyniki badań prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych, w tym także postęp w wykorzystaniu nowoczesnych metod badawczych.

SESJE NAUKOWE

Sesja IBIORÓŻNORODNOŚĆ W ŚRODOWISKU GLEBOWYM I ROLNICTWIE – OCENA I ZNACZENIE

Sesja IIOCHRONA I ZNACZENIE BIORÓŻNORODNOŚCI W GLEBACH ZANIECZYSZCZONYCH

Sesja IIINAUKI OMICZNE W OCENIE BIORÓŻNORODNOŚCI GLEB

Sesja IVBIORÓŻNORODNOŚĆ APLIKACYJNA – WYKORZYSTANIE I ZNACZENIE BADAŃ MIKROBIOLOGICZNYCH W BIOTECHNOLOGII, BIOLOGICZNEJ OCHRONIE ROŚLIN ORAZ MONITORINGU JAKOŚCI ŚRODOWISKA